Рецепт уникнення офшорних скандалів

mihail-krapivko

Редакція freednipro.tv у зв’язку із останніми новинами, пов’язаними із скандалом навколо офшорів Петра Порошенка, пропонує дуже цікавий матеріал для ознайомлення, а саме – статтю міського аудитора Михайла Крапивка “Рецепт уникнення офшорних скандалів”.

(вихідне джерело: zabeba.li/news/kak-izbezhat-offshorny-h-skandalov-retsept-ot-mihaila-krapivko)

У цій статті автор зазначає, що оскільки дана проблема (офшорів-ред.) не є новою, вона має декілька основних аспектів, які є дуже важливими для нашого суспільства:

1.) Гарантії прав власності;
2.) Зниження податкового навантаження та уникнення обов’язкового продажу валюти;
3.) Корупція.

Розглянемо кожен з них по порядку:

karikatura-sharli-ebdo-mini

1.) Право власності є ключовим питанням в даній проблемі, адже Україна так і не змогла створити достатніх гарантій захисту приватної власності. На сьогоднішній день,  активними учасниками рейдерства нарівні з чиновниками органів державної влади є суди.

“Якщо у вас вийшло створити успішний бізнес, придбати сучасне високоефективне устаткування і накопити активи, ви обов’язково зіткнетеся з проблемою безпеки власності. Начнуться наїзди різних перевіряючих інстанцій. Будуть судові позови і спроби накласти арешти на все. Як захиститися? Напевно, єдиний ефективний спосіб – це цивілізований світ, який своїм впливом і своєю справедливою судовою системою, своїми переконаннями може встати на захист. Для цього необхідно перенести власність в ті юрисдикції, де такий захист можливий. Так приходить думка про використання офшорів для того, щоб зберегти власність. При цьому усі податки сплачуються в Україні, і офшор використовується тільки як засіб захисту,”- вважає експерт.

2.) На думку пана Михайла, проблема полягає в тому, що українське законодавство20 років не дає можливості бізнесу хеджувати (зменшувати-ред.) свої ризики через валюту.

“Можна залишити на рахунках частину валюти, яку отримали від іноземних покупців (замовників), але не можна придбати валюту для хеджування. Крім того досить серйозне податкове навантаження на виручку і дивіденди зводить сенс підприємницької діяльності до нульового ККД. Для цих цілей так само використовуються офшори. Частина валютної виручки залишається на офшорних рахунках, офшорні компанії надають українським фірмам позики, відсотки по яких включаються у витрати і зменшують податок на прибуток. Дивіденди стають неофіційними.”


Довідка:
Хеджування – засіб зменшення ризику шляхом укладання протилежної угоди. Форма страхування вартості товару або прибутку, валютного ризику при здійсненні ф’ючерсних (майбутніх-ред.) угод у банківській, страховій, біржовій та комерційній практиці.

Учасники угоди мають можливість застерегтись, знизити ступінь фінансового ризику, пов’язаного з можливою зміною кон’юнктури ринку, попиту чи рівня цін впродовж виконання умов угоди. Найефективнішим методом мінімізації ризиків є хеджування.


 

korrupciya

3.) Коли людина стикається із віковічним питанням “Давати, чи не давати хабаря?”, то основну увагу варто звертати на джерела отримання т.зв. “чорних” грошей, у ролі яких виступає хабар.

Пан Михайло коментує це наступним чином:

“Поки ми не поборемо корупцію або хоч би не звузимо її до масштабів, які не впливатимуть на життя більшості громадян, ми можемо тільки кричати “ай- яй- яй” на офшорні скандали.
Другий етап- потрібно створити інститути захисту прав власності. І, звичайно, потрібно серйозну лібералізацію податкової системи. Бо не може бути багатої держави без багатих громадян.”

 

Tweet about this on Twitter0Share on VKShare on Facebook0

Comments

Теги: , , ,
Back to Top ↑