Чи здатна кіберполіція повернути вкрадений iPhone

а

На мій IPhone прийшло повідомлення наступного змісту: “Ваш Apple ID заблокований, для розблокування – посилання вконтакті”. В цей же час мені подзвонив тато і сказав, що його IPhone відключений і вимагає ввести Apple ID і пароль. Відразу хочу відзначити, що один Apple ID на 3 пристроях – на моєму Iphone, MacBook і татовому IPhone. Папа сказав, що він вводить наш Apple ID і пароль, але нічого не виходить – невірний Apple ID і пароль. Вранці 19 квітня я приходжу на роботу, відкриваю MacBook і розумію, що його спіткала та ж доля – відключений і просить пароль. Весь цей час мій телефон включений і працює, проте, з Apple ID я вийти не можу, пристрій просить пароль, який вже є невірним.

Зібравши всю техніку, я вирушаю в Цитрус. Мені попадається дуже приємний і чуйний консультант по імені Станіслав. Ми з’ясовуємо, що пошта зламана, відновлюємо пароль. Станіслав дзвонить в офіційну підтримку Apple для того, щоб відновити мій Apple ID. Можливо на цьому ця захоплююча історія і закінчилася, якби я пам’ятала відповіді на контрольні питання, які створювала 6 років тому. Як я не намагалася, але я не могла згадати відповіді на питання такого типу – “що ви робили 1 січня 2002 року”. Наступний дзвінок в Apple можна було робити через 8 годин, я знову прийшла в Цитрус і знову не пам’ятала відповіді на питання, без яких неможливо здійснити відновлення Apple ID. Тоді Станіслав запитав, чи не хочу я все-таки зв’язатися зі зловмисником? Ми написали йому і запитали, що необхідно зробити для того, щоб розблокувати мої пристрої. Шахрай був готовий зробити це всього лише за 800 російських рублів, а також люб’язно пообіцяв дати поради щодо забезпечення безпеки на майбутнє.

Тут-то і почалося все найцікавіше. В засмучених почуттях і з твердим наміром заплатити шахраєві, я прийшла на роботу. Розповіла про сумну ситуацію своїй знайомій Інге і вже збиралася йти перераховувати гроші, але у Інги був абсолютно інший план, а саме викликати поліцію! Вже буквально через 5 хвилин, я вводила в курс справи двох патрульних. Нарешті я особисто переконалася в тому, що хлопці дуже ввічливо і уважно ставляться до нас, жителів Дніпропетровська. Вислухавши мою розповідь, поліцейські сказали, що, на жаль, допомогти нічим не можуть, порадили йти писати заяву до Кіровського РОВД.

Послухавшись поради поліцейських, через 20 хвилин ми увійшли в сіре, гнітюче приміщення з недружніми, похмурими працівниками правоохоронних органів. Після спілкування з новою поліції для нас це був очевидний контраст. Чорне і біле, небо і земля! У черговій частині сказали, що заяву ми написати не можемо, оскільки обід, веліли нам очікувати в коридорі. Провели ми в очікування хвилин 30, після чого повторили спробу прорватися до слідчого і таки написати заяву, але все марно. На щастя, ми зустріли заступника начальника райвідділу. Журавель Олег Анатолійович – це світлий промінчик у темній царстві Кіровського РОВД. Ми розповіли йому про проблему і тут же були відправлені в 53 кабінет до слідчого, писати заяву. Почала я розповідати про свою проблему і на половині моєї історії, слідчий запитує: “так де ж ви останній раз бачили свій телефон?” І тут я розумію – Шеф, все пропало, все пропало! Слідчий вислуховує мій авторський короткий курс про те, що таке Apple ID і для чого він потрібен. Але після питання – “так куди ви поклали Apple ID що його вкрали?” Я розумію, що всі мої старання абсолютно марні. У черговій частині, отримуючи корінець, на свій страх і ризик я вирішила запитати чергового, що ж мені все таки робити. Поліцейський (міліцейський? Був в старій формі) добродушно так посміхнувся мені і сказав: “ви, звичайно, не ображайтеся, але знаєте як говорити без лоха і життя погане”.

Витративши приблизно годину даремно ми вийшли з РОВД і зрозуміли, що ми результатом однозначно незадоволені, готові йти далі і шукати вихід зі сформованої ситуації. Ми вирішили не бути дріб’язковими і відправитися на вулицю Червону, 2 до Володимира Богоніса. На щастя, паралельний всесвіт РОВД залишилася в минулому, ми зайшли в чисту красиву будівлю Управління патрульної поліції. На вході нас зустріли адекватні, приємні люди, які вислухали нас і провели в кабінет начальника патрульної поліції м.Дніпропетровська. Ми були приємно здивовані ставленням Володимира до нас, абсолютно спокійно вислухав навіщо і чому ми прийшли до нього. Порадив звернутися в кіберполіції, яка знаходиться за адресою Поля, 1.

Так ми потрапили в кіберполіції, де я також написала заяву. Виявляється, кіберполіції працює вже 4 роки. Хлопці ходять без форми, оскільки держава не виділяє коштів на спеціальний одяг. Слідчі вислухали мою історію і сказали, що поки зробити нічого не можуть, крім того, як прийняти заяву. Також сказали, що знають людину, яка може перепрошити мій ноутбук на крайній випадок. І тут нас осінила геніальна думка – а що якщо повернутися в цитрус, зателефонувати в підтримку Apple і сказати, що кіберполіція прийняла у нас заяву? Натхненні ідеєю, ми приїжджаємо в Цитрус і прямуємо до Станіслава, якого я думаю трохи подзадолбала за два дні. Однак, Станіслав одним махом руйнує наші мрії і надії – офіційної підтримки Apple глибоко … все одно є у мене заяву чи ні.

День добігав кінця, мій контакт розривався від повідомлень шахрая в стилі “ну, що, коли перекинете гроші?”. На жаль, мені нічого не залишалося, як вийняти зі свого гаманця 400 гривень і переслати гроші зловмиснику. Зараз айфони і макбук відновлені, працюють.

Я дуже рада, що вчора ми з Інгою  пройшли цей довгий, трохи складний, але дуже цікавий і захоплюючий шлях. Бути може, у слідчого, якому потрапить (якщо взагалі потрапить) моя справа в Кіровському РОВД виникне бажання розібратися, що ж таке Apple ID і вже в наступний раз, він без зусиль зрозуміє, про що все-таки говорить потерпілий. Бути може, моя заява в кіберполіції допоможе запобігти такі неприємні ситуації в майбутньому.

А вам я бажаю не потрапляти в такі неприємні ситуації і запам’ятовувати, а краще записувати відповіді на контрольні питання.

Анастасія Державецька

Tweet about this on Twitter0Share on VKShare on Facebook0

Comments
Back to Top ↑