Ходжали: ніч геноциду

 

320262_430044

Післязавтра, 24 лютого 2016 року о 18.00 годинi в культурно -дiловому центрi “Менора” відбудеться вечір пам’яті трагедії азербайджанського народу «Ходжали». Ініціатором виступає ДОМО “Азербайджансько -Український молодіжний союз .”

Як зазначили представники Посольства Республіки Азербайджан в Україні, “Ходжалинська трагедія,  стоїть на одному рівні з трагедіями Хатині, Хіросіми – найстрашнішими і твореним з найжахливішою жорстокістю трагедіями ХХ століття. Тому саме нагадування про жахливу ніч геноциду є кроком до подолання негативних викликів у суспільстві. А також встановлення історичної справедливості для Ходжали є безумовно однією з головних цілей. Про це варто пам’ятати та знати”- зазначають в посольстві.


Довідка: Ходжалинська різанина –  масове убивство жителів азербайджанського міста Ходжали вірменськими збройними формуваннями ,яке у низці джерел характеризується як найбільше та найжорстокіше кровопролиття за часів Карабаської війни (1992-1994 рр.).

В ніч з 25 на 26 лютого 1992 року вірменські збройні формування, за участі деяких військовослужбовців 366-го полку Об’єднаних Збройних сил СНД (збройні сили незалежних пострадянських респбулік, створені на перехідний період у 1991-1992 рр. на базі колишніх Збройних Сил СРСР-ред.), дислокованого у Степанакерті (ймовірно, діяли без наказу командування), зайняли місто Ходжали. Під час штурму та після нього загинули сотні мирних жителів.

Tweet about this on Twitter0Share on VKShare on Facebook0

Comments

Теги: , , , ,
Back to Top ↑