У Дніпрі сьогодні відбулася лекція-дискусія “Позбутися шизофренії: декомунізація у місті та країні”.

-hr9i7L032k

Організаторами виступили Книгарня “Є” та Комітет патріотичного виховання ДНУ ім. Олеся Гончара.

Учасники дискусії мали змогу послухати Олега Репана — кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України ДНУ імені Олеся Гончара, почути його думку з приводу процесу перейменування міста та його вулиць, ознайомитися із повним списком вулиць, які підлягають перейменуванню, а також почути відповіді на ті питання, які їх хвилюють.


 

EWR2pmczmj8


Зокрема, доволі гострою на сьогоднішній день є проблема документів фізичних та юридичних осіб, що були зареєстровані на тих вулицях, або проспектах, які донедавна носили імена комуністичних вождів.

Відповідаючи на це запитання, Олег Репан зазначив, що ті документи, які були зареєстровані до прийняття Закону України “Про декомунізацію” поки що будуть дійсними.


XYhpECG1Q4A


 

 

Також у ході зустрічі було проведено голосування: “Як би ви хотіли назвати своє місто: Дніпро чи Січеслав?”
Результат – більшість висловилася за “Дніпро”. Сам Олег Репан підтримав таку ідею.
На його думку, назва “Дніпро” є найбільш компромісною в тих умовах, що склалися на сьогоднішній день в державі.

“Особисто я не бачу сенсу в найменуванні міста “Січеславом”, адже це має відбуватися не на хвилі “ура-патріотизму”. Також, я не розумію позицію окремих патріотичних організацій щодо перейменування вулиці Леніна на вулицю Бандери. Я вважаю, що таким чином ми нічим не відрізнятимемося від “совка”. Тому, я насправді не наголошую на тому, що ми повинні бути Дніпром, просто зараз це компромісна назва, бо “Січеслав” вже несе певне ідеологічне навантаження “-підкреслив історик.

Також, Олег Репан заявив, що він, зважаючи на бойові дії на сході України, виступає за більш активний процес найменування вулиць іменами тих мешканців міста, що загинули на Донбасі:

“Я, як учасник бойових дій, виступаю за активізацію цього процесу. Це, в свою чергу, допоможе нам у партіотичному вихованні молоді та підростаючого покоління.”

Tweet about this on Twitter0Share on VKShare on Facebook0

Comments

Теги: , , , ,




Back to Top ↑