Свобода слова закінчується там, де починається інтерес власника ЗМІ

Українські журналісти потерпають від цензури своїх працедавців.

Через фінансову залежність від своїх власників журналісти змушені нехтувати основними принципами професії, що призводить до викривлення фактів або замовчування кричущих соціально-значущих тем.

Українські медіа сьогодні відіграють роль інструмента, через який їх власники вирішують свої публічні інтереси.

Заручником реалій на теренах вітчизняної журналістики стала авторка програми «Без слів» Юлія Мендель. Для неї свобода слова закінчилася на сюжеті про розкрадання бюджетних грошей керівництвом Національного театру опери та балету України.

Власник каналу еспресо tv, де працювала Мендель, народний депутат та голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький через свого шеф-редактора Василя Рябчука не дозволив пропустити в ефір викриття чиновничого свавілля в галузі культури. Хоча тема була узгоджена вже два тижні. Як зазначила журналістка, при забороні матеріалу Рябчук сказав, що пан Княжицький нічого не робить своїми руками:

«Я уточнила: виходить, що голова комітету з культури забороняє матеріал про корупцію в культурі? Рябчук сказав: виходить, так”.

Керуючись принципом публічного інтересу до теми, Юлія Мендель виклала цей сюжет в Інтернеті. Наступним каменем непорозуміння журналістки з власником медіа став сюжет, який викривав розкрадання бюджетних грошей в Укрзалізниці.

Цього разу випуск заборонила директор каналу Катерина Єрмолович:

«Він надто дорого обійдеться»

Однак сюжет можна побачити в публічному доступі в Інтернеті. Через цей конфлікт звільнили журналістів програми “Без слів”, а Юлія Мендель мала продовжувати інший свій авторський проект: пізнавально-розважального характеру “Привіт із Європи”. Однак як тільки сюжет про Укрзалізницю поширили в соцмережі, і цю програму закрили, навіть не сказавши авторці. Через її режисера передали:

“Це останній випуск “Привіту”.

Так, через дотримання професійних стандартів журналіст Юлія Мендель була позбавлена роботи:

«Мені уточнили, що ніхто мене не звільняє. Тоді я спитала, чи мені пропонують іншу посаду, чи платитимуть без роботи? Були присутні всі редактори. Вони просто розійшлися».

Микола Княжицький усвоєму коментарі «Телекритиці» зазначив:

«Я не займаюся управлінням каналу. Там є директор, редактор. З ними про це говоріть»

Шеф-редактор «Еспресо TV» Василь Рябчук:

«Ми взагалі зараз змінюємо сітку мовлення, а на каналі з’являться нові обличчя»

Свого часу на каналі ТВі, де Княжицький був генеральним директором, а колишній нардеп Давід Жванія спонсором, закрили розслідувальну програму після того, як журналісти показали сюжет, в якому говорилося про те, що останній покривав корупційні схеми на Укрзалізниці.

Tweet about this on Twitter0Share on VKShare on Facebook0

Comments

Теги: , , , , , , , ,
Back to Top ↑