Інсталяція Берлінської стіни на Дніпрі

8 грудня у Дніпропетровську побував німецький митець Ханс Мартін Фляйшер. Його «супутницею» є пінопластовий макет фрагменту Берлінської стіни. З нею він подорожував Європою з 2009 року. А починаючи з 2004 він здійснив подорож у 13 тисяч кілометрів північними регіонами Росії, побував у Норвегії та країнах Балтії.

В Українських краях – цього разу це Київ, Харків, Слов’янськ, Дніпропетровськ, Одеса та Закарпаття – Ханс Мартін виставляє стіну на площі, чи на воді і просто фотографує. Каже, що перехожі часто соромляться, але інколи їх не доводиться запрошувати зробити власний напис на «Берлінській стіні» – бачать фарбу з пензлем і лишають свій “слід”.

«Це символізує, що все, що ви дійсно хоче змінити – можливо змінити», – каже митець і додає, що для нього не існує слова «неможливо» після падіння стіни, якій пророчили кількасотрічне буття.

Він наголошує, що падіння муру, який ділив Схід і Захід – є взірцем мирних перетворень та єднання європейської родини, до якої належать як Україна, так і Росія.

Відео та монтаж Олександр Пугач
Редактор Зоя Красовська
Текст читала за кадром Зоя Красовська

Tweet about this on Twitter0Share on VKShare on Facebook0

Comments
Back to Top ↑